o Agnieszce Wilczyńskiej - Studio Realizacji Myśli Twórczych

Przejdź do treści

Menu główne:

książki i płyty > tutaj mieszkam
Agnieszka Wilczyńska
   Według ankiety Jazz Top od kilku lat uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce.
Ambasador Szczecina, Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki 1998.
Absolwentka Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. W 1998r.  ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki  Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Agnieszka Wilczyńska współpracuje z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej.
Współpracuje  z wieloma renomowanymi orkiestrami i zespołami m.in.:  Orkiestra Kameralna „Auxo”, Atom String Quartet, Toruńska Orkiestra  Kameralna, Orkiestra Sinfonia Viva, Orkiestra Filharmoniii Narodowej w  Warszawie, Polska Filharmonia Narodowa Sopot.
Zdobywczyni wielu nagród. Brała udział w licznych festiwalach jazzowych, a także występowała na wielu prestiżowych scenach w Polsce i na świecie, m.in. w Nowym Jorku Carnegie Hall, Chicago Symphony Center, National Concert Hall na Tajwanie, Białoruskiej Filharmonii Narodowej, Moskiewskiej Filharmonii Narodowej.
    Równolegle z działalnością artystyczną realizuje się z dużym powodzeniem na płaszczyźnie pedagogicznej. Prowadzi warsztaty wokalne dla  młodzieży i dorosłych.
Jest często zapraszana jako członek jury na festiwale w całej Polsce.
Od kilku lat współpracuje z fundacją „Przyjaciele”, prowadząc zajęcia z emisji głosu i interpratacji z osobami z dysfunkcjami fizycznymi.
Od 1998 roku, przez kolejnych 9 lat, była wykładowcą śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Obecnie pracuje jako nauczyciel śpiewu na wydziale jazzowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Współpracuje jako konsultant wokalny z polskimi aktorami i wokalistami przygotowując ich do nagrań płytowych, m.in. Piotrem Polkiem, Aleksandrą Nieśpielak, Reni Jusis i Sławkiem  Uniatowskim. Na przełomie marca i kwietnia 2012 r. pracowała przy produkcji spektaklu muzycznego "Sześć i pół kobiety" w warszawskim Teatrze Studio, prowadząc z aktorami zajęcia z emisji głosu.

Agnieszka Wilczyńska ma na swoim koncie dwie Złote Płyty - "Pogadaj ze mną" (muz. Włodzimierz Nahorny sł. Wojciech Młynarski), „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi”.

21 wrześniu 2013 w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się premiera spektaklu muzycznego „Listy na wyczerpanym papierze”, w którym Agnieszka Wilczyńska zadebiutowała jako aktorka wcielając się w postać Agnieszki Osieckiej.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego