Śpiewnik - Janusz Szrom & Zbigniew Wrombel - Studio Realizacji Myśli Twórczych

Przejdź do treści

Menu główne:

książki i płyty > śpiewnik
Śpiewnik - 13 przepięknych polskich piosenek w jazzowych aranżacjach

Janusz Szrom - śpiew
Zbigniew Wrombel - kontrabas
Piotr Wrombel - fortepian
Krzysztof Szmańda - perkusja
Śpiewnik

Śpiewnik

J. Szrom & Z. Wrombel
ISBN 978-83-930674-8-0
Dołączona płyta stanowi integralną część książki.

Ten produkt jest niedostępny.
45.00 zł Dodaj
Janusz Szrom
"Śpiewnik" to album zawierający zbiór najpiękniejszych polskich piosenek w autorskich aranżacjach utrzymanych w konwencji jazzowej.
Inspiracją do powstania płyty stały się niezapomniane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.
Wśród wybranych i opracowanych piosenek znajdują się takie tytuły jak "Wspomnienie", "Płonąca stodoła" z repertuaru Czesława Niemena, "Byłaś serca biciem" z repertuaru Andrzeja Zauchy, "Historia pewnej znajomości" z repertuaru "Czerwonych Gitar", "Kiedy byłem małym chłopcem" z repertuaru Tadeusza Nalepy i inne.
Zbigniew Wrombel
W projekcie muzycznym sięgnięto też do bogatych zasobów polskiej muzyki filmowej, przypominając takie piosenki, jak "Tylko wróć" z kultowego serialu Jerzego Gruzy pt. "Wojna domowa", kołysanka z filmu Romana Polańskiego "Rosemary's Baby", czy "Uciekaj moje serce" z filmu Radosława Piwowarskiego pt. "Jan Serce".
Wszystkie utwory, zamieszczone na płycie "Śpiewnik " należą do klasyki polskiej muzyki rozrywkowej, które w autorskich aranżacjach na nowo zabrzmiały w konwencji jazzowej.

Ideą twórców tego projektu było zaproponowanie słuchaczowi własnych wersji znanych polskich piosenek, pod ich wspólnym, jazzowym mianownikiem. Przedstawione nowe interpretacje są świeże i niekonwencjonalne, do czego przyczynili się wchodzący w skład zespołu artyści.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego