Nula Stankiewicz - Wybrane - Studio Realizacji Myśli Twórczych

Przejdź do treści

Menu główne:

książki i płyty > nula stankiewicz - wybrane
WYBRANE

WYBRANE

Nula Stankiewicz

ISBN 978-83-65344-07-6
Dołączona płyta stanowi integralną część książki.

Ten produkt jest niedostępny.
45.00 zł Dodaj
Nula Stankiewicz - śpiew
Janusz Strobel - gitara klasyczna, kompozycje, aranżacje
Andrzej Jagodziński - fortepian, akordeon
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław "Mały" Bartkowski - perkusja
Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy
Adam Lewandowski - instrumenty perkusyjne
Od czasu wydania płyty „Strobel Kofta Wołek” minęły cztery lata. Wówczas książeczkę do tego dwupłytowego albumu rozpoczynał list Jana Wołka do Janusza Strobla.
Oto jego fragment:
<
 
>
Warszawa 19.02.2013

Drogi Jasiu,
Słuchałem właśnie naszej (Twojej, Jonasza i mojej) płyty i naszły mnie uczucia ambiwalentne.
Po pierwsze nie lubię słuchać naszych piosenek. Wolę cudze, bo wówczas jaskrawo uwidocznia się nasz geniusz. Nie lubię naszych także dlatego, że cierpiąc na tak zwaną „dziecięcą chorobę perfekcjonizmu” źle znoszę wszelkie próby wzbogacania własnej twórczości przez kogoś innego niż ja. Szczęśliwie dla płyty nie skomponowałem żadnej z muzyk, zdając się na Ciebie. Ustąpiłem także pola Ani konstatując, że „piaseczek” w Jej głosie, ma się do „piaseczku” w moim, jak gwiezdny pył do piasku w trybach zegarka. Nie bez satysfakcji odnotowałem także, że w zasadzie wszyscy, łącznie ze wspaniałymi muzykami, biorącymi udział w nagraniach, cierpimy na tę samą dziecięcą chorobę. Ta szlachetna epidemia spowodowała, że po raz pierwszy chętniej słuchałem piosenek naszych, jak cudzych.
Jesteśmy z „przeszłości”. A przeszłość, jak wiadomo, nigdzie się nie spieszy. Toteż nie dziwi, że nad płytą pracowaliście dwa lata. Były kiedyś takie czasy, kiedy dwa lata stolarz robił stół. Ale ten stół istnieje do dziś. Stolarz nie. Czyż to nie piękne podzielić los stolarza? (…)”
Dziś świadomie dzielę los stolarza. Nie spieszę się do szybkich efektów, łatwych sukcesów. Wytrwale – za radą Wojciecha Młynarskiego „robię swoje”. I nic nie szkodzi, że dzisiaj zaśpiewałabym te piosenki inaczej. To zapis tamtego czasu. Tekst Jasia Wołka „Tak młodo jak teraz już nigdy się nie spotkamy” jest nadal aktualny. Moje dzisiejsze „młodo” jest dojrzalsze, mądrzejsze. Bogatsze. Pewniejsze. Bardziej ufne. Szczęśliwsze. Pełne wdzięczności dla tych, którzy mnie wspierają. Szczególne podziękowania składam Justynie Wawrzyńskiej – Bąk i Tadeuszowi Deszkiewiczowi. To oni w bezpośredni sposób przyczynili się do tego, że możecie Państwo trzymać w ręku ten album.
Dziękuję także wybitnemu Artyście Waldkowi Marszałkowi, którego twórczość fascynuje mnie od lat, a który opatrzył szatą graficzną te piosenki. W prezencie dołączam piosenkę do słów Wojciecha Młynarskiego z muzyką Janusza Strobla. Zaśpiewałam ją z Weroniką Szeligą i Suwalskim Chórem Dziecięcym pod dyr. Beaty Michniewicz.
Zawsze aktualne: „Chrońmy dzieci”.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego