Koncert fortepianowy g-moll - Andrzej Jagodziński - Studio Realizacji Myśli Twórczych

Przejdź do treści

Menu główne:

książki i płyty > koncert fortepianowy g-moll
Andrzej Jagodziński - fortepian
Czasław "Mały" Bartkowski - perkusja
Adam Cegielski - kontrabas

Orkiestra Filharmonii Narodowej
pod dyrekcją Wojciecha Zielińskiego
Koncert fortepianowy g-moll

Koncert fortepianowy g-moll

Andrzej Jagodziński
ISBN 978-83-930674-4-2
Dołączona płyta stanowi integralną część książki.

Ten produkt jest niedostępny.
45.00 zł Dodaj
Koncert fortepianowy g-moll skomponowany przez Andrzeja Jagodzińskiego  to unikalne dzieło o budowie trzyczęściowego koncertu klasycznego z  tradycyjną obsadą orkiestry symfonicznej i udziałem trio jazzowego w  składzie: fortepian, kontrabas i perkusja.
Wyjątkowa jest tutaj rola fortepianu jazzowego jako instrumentu wiodącego.
Kompozycja  ta jest zwieńczeniem dotychczasowej, ponad 30-letniej twórczości  Andrzeja Jagodzińskiego jako kompozytora i aranżera. Doświadczenie zdobyte  we współpracy z orkiestrami i w pracy z własnym zespołem wykorzystał on  do stworzenia Koncertu, w którym wykonuje partię fortepianu. Kompozycja  jest wypadkową wieloletnich artystycznych działań związanych z  twórczością Fryderyka Chopina. Andrzej Jagodziński opracował dziesiątki  utworów tego wybitnego kompozytora, które wraz ze swoim Trio nagrał na  kilku płytach.
W 2010 roku został wydany dwupłytowy album "CHOPIN.  Les brillantes". Andrzej Jagodziński podjął się tutaj ogromnego  wyzwania, dokonując przekładu klasycznego utworu na język jazzu. Również  jego Koncert Fortepianowy to udana próba pogodzenia dwóch światów i  stylów muzycznych, doskonałe połączenie elementów muzyki klasycznej  (obsada symfoniczna, klasyczna forma) i jazzowej (harmonia,  improwizacja,trio jazzowe).
Koncert fortepianowy g-moll powstał z okazji 20-lecia istnienia zespołu Andrzej Jagodziński Trio. Jubileusz zbiegł się w czasie z 60 urodzinami założyciela zespołu - Andrzeja Jagodzińskiego oraz 70 urodzinami perkusisty - Czesława „Małego” Bartkowskiego.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego