Ślad - Janusz Strobel, Sinfonia Viva - Studio Realizacji Myśli Twórczych

Przejdź do treści

Menu główne:

książki i płyty > ślad
ŚLAD
Najnowsze autorskie przedsięwzięcie Janusza Strobla - wybitnego gitarzysty i kompozytora.

Do realizacji płyty Janusz Strobel zaprosił orkiestrą Sinfonia Viva pod dyr. Tomasza Radziwonowicza oraz artystów: Pawła Pańtę i Luisa Ribeiro.
Ślad

Ślad

Janusz Strobel, Sinfonia Viva pod dyr. Tomasza Radziwonowicza

Ten produkt jest niedostępny.
40.00 zł Dodaj
Rola tego dzieła w literaturze muzycznej łączącej gitarę klasyczną z orkiestrą jest wyjątkowa, ponieważ na przestrzeni epok powstało niewiele dzieł z wykorzystaniem powyższego instrumentarium. Tym samym światowa biblioteka muzyczna wzbogaca się o niezmiernie cenną pozycję.
Janusz Strobel jak zawsze idzie własnym śladem, szuka nieoczywistych rozwiązań, nieustająco pozostaje wierny własnej stylistyce. Wbrew modom tworzy wartości, które we współczesnej muzyce zdają się zanikać. Płyta jest finezyjnie wydana, ilustrowana fotografiami Macieja Fryszera. Z krótkimi rozważaniami, zainspirowanymi tytułem, poruszającymi zagadnienia nt. śladu w kosmosie i nie tylko, napisanymi przez znanego polskiego astronoma prof. Andrzeja Strobla, brata Artysty.
Płyta opatrzona jest wspomnieniami, życzeniami przyjaciół i współpracowników Artysty, które są niespodzianką zarówno dla samego Janusza Strobla, jak i jego fanów. Do albumu dołączona jest książeczka – w języku polskim i angielskim.
Płyta „Ślad” wpisuje się w obchody 50-lecia pracy artystycznej Janusza Strobla. Jest też 50 płytą nagraną przez orkiestrę Sinfonia Viva.
Wszystko to sprawia, że to nie jest płyta na chwilę. To płyta, która pozostawia ŚLAD.
Wszystkie kompozycje: Janusz Strobel
Aranżacje: Janusz Strobel (3, 4, 6, 7, 9), Krzesimir Dębski (1, 5), Andrzej Jagodziński (8), Henryk Miśkiewicz (2), Włodzimierz Nahorny (6)
Nagrań dokonano w Studio S2 i S4 Polskiego Radia w Warszawie w dniach 28-30 czerwca 2016 r.
Nagrań gitary, mix i mastering zrealizowano w Studio Realizacji Myśli Twórczych w Warszawie od lipca do września 2016 r.
    fragmenty utworów:    
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego