"Tribute to Henryk Majewski" - Robert Majewski - Studio Realizacji Myśli Twórczych

Przejdź do treści

Menu główne:

książki i płyty > tribute to henryk majewski
Nagroda FRYDERYK 2017 w kategorii MUZYKA JAZZOWA ALBUM ROKU
  W roku 2016 przypada 80-ta rocznica urodzin Henryka Majewskiego, wybitnego trębacza, lidera m. in. takich zespołów jak: Old Timers, Swing Session czy Big-Band Stodoła. Majewski był również wieloletnim prezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, działaczem STOART, dyrektorem festiwali m. in. Jazz Jamboree, a także pedagogiem, współtwórcą wydziału jazzu i wicedyrektorem w Z.P.S.M. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Studium Jazzu powstałe przy tej szkole nosi jego imię. Kierował również warsztatami jazzowymi m. in w Chodzieży i w Puławach.
Tribute to Henryk Majewski

Tribute to Henryk Majewski

Robert Majewski
ISBN 978-83-65344-01-4
Dołączona płyta stanowi integralną część książki.

Dostępny natychmiast
45.00 zł Dodaj
     Robert Majewski - flugelhorn, trąbka
     Jan “Ptaszyn” Wróblewski - saksofon tenorowy
     Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy
     Andrzej Jagodziński - fortepian (1-3), Yamaha Gran Touch Piano
     Wojciech Majewski - Yamaha Gran Touch Piano
     Czesław “Mały” Bartkowski - perkusja
     Adam Cegielski - kontrabas
 Ta rocznica zainspirowała jego syna Roberta do nagrania płyty „TRIBUTE TO HENRYK MAJEWSKI”.
 Projekt  ten po części nawiązuje do albumu Henryk i Robert Majewski Sextet „Continuation”, wydanego w 1987 r. przez Polskie Nagrania w serii Polish Jazz vol.70. Niektóre utwory z tego albumu (kompozycje Henryka i Roberta Majewskich) zostały tu nagrane w nowych opracowaniach R. Majewskiego.
 Skład zespołu to konstelacja gwiazd polskiego jazzu. Nie jest on przypadkowy, bowiem wybitny pianista Andrzej Jagodziński (wieloletni członek Old Timers i Swing Session) i Czesław „Mały” Bartkowski nestor polskiej perkusji, brali udział w nagraniu płyty „Continuation” prawie 30 lat temu. Adam Cegielski (znakomity kontrabasista tria Jagodzińskiego) kontynuuje pracę Henryka Majewskiego jako wicedyrektor Z.P.S.M. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Z legendą polskiego jazzu, Janem Ptaszynem Wróblewskim Majewski pracował przez lata w wielu jego projektach takich jak „Made in Poland”, S.O.S., Piosenki H. Warsa itd. Henryk Miśkiewicz, gwiazda polskiego saksofonu, od czasów Big-bandu Stodoła przez Swing Session i różne inne formacje towarzyszył H. Majewskiemu w jego muzycznej drodze.
Sam Henryk Majewski, współpracę z tymi właśnie muzykami, cenił sobie szczególnie. Ten gwiazdorski skład uzupełniają jego synowie, Robert Majewski czołowy polski trębacz, laureat Fryderyka 2012 za najlepszy album jazzowy „My One And Only Love” oraz znakomity pianista Wojciech Majewski, z równą swobodą poruszający się w jazzie, jak i w klasyce.

  Hołd złożony Henrykowi Majewskiemu przez takich przyjaciół, gwarantuje jazzfanom  dużą dawkę muzycznych emocji.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego