"Słodycz śpiewania" - prezes Fundacji Diabeciaki - Studio Realizacji Myśli Twórczych

Przejdź do treści

Menu główne:

książki i płyty > słodycz śpiewania
BARBARA KUCHARSKA
Lubię, gdy ktoś zadaje mi pytanie „Co robisz?”.
Dlaczego? Bo już wiele razy przekonałam się, że najczęściej zadają je ludzie otwarci, ciekawi świata, którzy chętnie słuchają i poznają czyjeś marzenia.
Jeśli więc zechcecie zadać tu i teraz pytanie: „Co robisz?”, z przyjemnością odpowiem. Właśnie wydaję płytę! Wyjątkową! Dla Was.
W moim przedsięwzięciu biorą udział wielcy artyści, cudowni ludzie, doskonali muzycy. Wielu z tych artystów, których zaprosiłam do współpracy, poznało cukrzycę od środka. Z różnych przyczyn i w różnym stopniu są z tą chorobą związani. Mam zdradzić więcej szczegółów? Proszę bardzo.
Pierwszy na współpracę zgodził się Krzysztof Cugowski. Jego odpowiedź była krótka i jasna: „Wchodzę w to!”.
Do profesora Leszka Czupryniaka napisałam i… całkiem zaniemówiłam, kiedy się zgodził, pytając tylko, czy go nie wkręcam. :) Dr diabetologii Irena Jałowiec zgodziła się równie szybko, dr Małgosię Szymańską namówiłam podczas wakacyjnego turnusu rehabilitacyjnego dla naszych Diabeciaków. Mgr dietetyki Zuzanna Smoczyńska kazała się chwilę prosić, ale tylko chwilę. :)
Pani Urszula Sipińska obiecała podarować nam jedną ze swoich piosenek.
Dzięki Adamowi Lewandowskiemu poznałam Kasię i Piotra Semczuków. To dzięki Nim spełnia się moje marzenie. Niezastąpiony Adam podjął się także rozmów z Janem Jangą Tomaszewskim oraz z kolegami muzykami: Wojtkiem Gogolewskim i Pawłem Pańtą, którzy podjęli się opieki artystycznej nad młodymi muzykami i solistami amatorami, żeby też mieli swój udział w przedsięwzięciu.
A po co? Po to, aby pokazać światu, że ważne jest wykonywanie badań w zakresie cukrzycy z własnej inicjatywy nie czekając, aż lekarz zleci oraz żeby uświadomić, że dzieci TEŻ chorują na cukrzycę!
Ja zaś mam zaszczyt być prezesem Fundacji Diabeciaki dedykowanej właśnie dzieciom, młodzieży oraz młodym dorosłym do 26 roku życia i kobietom ciężarnym, u których wystąpił problem z cukrzycą ciążową.
Od kilkunastu lat pracuję na rzecz osób, które usłyszały diagnozę: cukrzyca typu pierwszego i otrzymały w ten sposób wyrok dożywocia − nie za karę, ale w pakiecie z codziennością. Od kilku zaś staram się współpracować z ludźmi chorymi na cukrzyce typu 2. Dlatego też doskonale wiem, z jak wielkim i wciąż rosnącym problemem społecznym mamy do czynienia.
Wzrost zachorowalności na cukrzyce różnego typu najczęściej wynika z braku wiedzy i zaniedbań w badaniach kontrolnych. Ale nie robiłabym tego, co robię, gdybym nie wierzyła, że sytuację da się choć trochę poprawić. Łącząc siły z lekarzami diabetologami jesteśmy i będziemy w stanie sprostać przeciwnościom losu, bo musimy wytrwać!
Pomagają mi w tej misji lekarze diabetolodzy – przyjaciele Diabeciaków i Diabeciątek. Ludzie, dla których nie ma nic ważniejszego niż pacjent. Z docent Agnieszką Szadkowską, profesorem Wojciechem Młynarskim, Ewą Paczkowską, Anną Wawrzyńczak, Anną Szewczyk łączy mnie Fundacja Diabeciaki. Od 6 lat jesteśmy razem i tak pozostanie!
Cieszę się, że do drużyny Diabeciaków dołączyło znamienite grono muzyków i oto dzisiaj trzymacie Państwo rękach płytę pełną marzeń ludzi, którzy wierzą, że cukrzycę uda się przechytrzyć. Bo wyleczyć nie!
BASIA KUCHARSKA
prezes Fundacji Diabeciaki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego