Od wydawcy - Muzyka polska - Andrzej Jagodziński Trio - Studio Realizacji Myśli Twórczych

Przejdź do treści

Menu główne:

książki i płyty > muzyka polska
      od wydawcy      
   muzyka polska    

Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski i Czesław „Mały” Bartkowski to muzycy, których nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat mają ugruntowaną pozycję na polskim rynku muzycznym, a ich występy w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie nagradzane są owacjami na stojąco. Najbardziej znane jest Trio z jazzowych interpretacji muzyki Chopina. W 1993 roku ukazała się ich pierwsza płyta CHOPIN, zapoczątkowując istną falę podobnych projektów.
I – rzadka rzecz – to wykonanie zyskało aprobatę Towarzystwa im. F. Chopina, w którego sali artyści mieli okazję zaprezentować swój kunszt. Słuchacze wciąż kochają tę muzykę.
Wydane w 2009 roku SONATA b-moll i CHOPIN. Les brillantes z 2010 roku szybko okazały się kolejnymi Złotymi Płytami!
Andrzej Jagodziński nie ustaje w poszukiwaniach twórczych – projekt: MUZYKA POLSKA, koncert na trio z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej i solistów, poświęcony jest polskiej muzyce ludowej w genialnych aranżacjach jazzowych.
Do współpracy lider zaprosił najznakomitszych muzyków: Grażynę Auguścik (śpiew), Jadwigę Kotnowską (flet), Annę Sikorzak-Olek (harfa) i AUKSO Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.
Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu tę niezwykłą wizytówkę polskiej kultury narodowej.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego