Straszni Panowie Trzej - 2 [Andrzej Łukasik, Janusz Szrom, Andrzej Jagodziński] - Studio Realizacji Myśli Twórczych

Przejdź do treści

Menu główne:

książki i płyty > straszni panowie trzej - 2
Straszni Panowie Trzej - 2

Straszni Panowie Trzej - 2

Janusz Szrom, Andrzej Jagodziński, Andrzej Łukasik

EAN 5907505870020

Ten produkt jest niedostępny.
45.00 zł Dodaj
  STRASZNI PANOWIE TRZEJ - 2

     Janusz Szrom - śpiew
     Andrzej Jagodziński - fortepian
     Andrzej Łukasik - kontrabas

  Autor muzyki: Jerzy Wasowski
  Autor tekstów: Jeremi Przybora
STRASZNI PANOWIE TRZEJ, to formacja założona w 2004 r. przez JANUSZA SZROMA.
W 2006r. zespół nagrał płytę zawierającą utwory napisane przez najsłynniejszy polski duet autorski - Wasowski/Przybora w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicza i Janusza Szroma.

W kilku utworach na płycie Strasznym Panom Trzem towarzyszy orkiestra smyczkowa. Aranżerem wszystkich partii orkiestrowych był Andrzej Jagodziński. Jako gość specjalny na płycie zaśpiewała Ewa Bem.
Płyta okazała się dużym sukcesem i osiągnęła status Złotej Płyty. W klubach projekt najczęściej był grany w trio. W pełnym składzie z udziałem orkiestry smyczkowej i Ewy Bem, w salach koncertowych i Filharmoniach. Częstymi gośćmi byli także Zbigniew Zamachowski, Joanna Trzepiecińska, Piotr Machalica i Grażyna Auguścik.

Koncerty zawierające program z pierwszej płyty do dnia dzisiejszego cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. W 2014 r. przypadło dziesięciolecie istnienia zespołu. Z tej okazji muzycy postanowili stworzyć nowy projekt, który jest kontynuacja poprzedniej ścieżki  artystycznej. Projekt oparty jest o nowe utwory z bogatej biblioteki Wasowskiego i Przybory.
Tym razem jako gości do współpracy zaprosili: znakomitego saksofonistę Henryka Miśkiewicza, Adama Lewandowskiego grającego na instrumentach perkusyjnych oraz kwintet instrumentów dętych Romualda Gołębiowskiego.

Z jednej strony pomysł ten nawiązuje do oryginalnych aranżacji Jerzego Wasowskiego, w których często wykorzystywał instrumenty dęte drewniane, a z drugiej, w połączeniu z niecodziennym brzmieniem tria – wokalista, fortepian, kontrabas, oraz estetyką i harmonią jazzową pozwala osiągnąć ciekawe i oryginalne brzmienie. Aranżacje napisali Andrzej Jagodziński i Janusz Szrom. Aranżacje na kwintet dęty – Andrzej Jagodziński.
„Siedzę nad płytą „Straszni Panowie Trzej II”. Słucham przepięknej piosenki „Czemu zgubiłaś korale?”, którą w niezapomniany sposób śpiewał sam Jerzy Wasowski i myślę, że najważniejszą cechą kultury jest jej ciągłość. Piosenki Przybory i Wasowskiego są niezbywalnym dobrem naszej kultury, ale powinnością następnych pokoleń jest to dobro zachować, przedłużać i rozwijać, przepuszczając je przez filtr własnej wrażliwości. Przypominam sobie piosenkę „S.O.S.” w wykonaniu Kaliny Jędrusik i porównuję ze współczesną interpretacją Janusza Szroma. I myślę, że działalność Strasznych Panów Trzech bardzo się do ciągłości naszej kultury muzycznej przyczynia."
Wojciech Młynarski
Straszni Panowie Trzej [2] - Andrzej Łukasik, Janusz Szrom, Andrzej Jagodziński
01. Zimy żal
00:00
02. Stacyjka 'Zdrój'
00:00
03. Idę cienistą stroną ulicy
00:00
04. Zupełnie jak Ty
00:00
05. Zakochamy się tak jak trzeba
00:00
06. To było tak
00:00
07. Puk, puk, puk
00:00
08. Droga do Ciebie
00:00
09. Nie zakocham się tej wiosny już w nikim
00:00
10. Czemu zgubiłaś korale
00:00
11. S.O.S
00:00
  Goście   
  
  Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy i bas klarnet
  Adam Lewandowski - instrumenty perkusyjne
  
       Kwintet instrumentów dętych
       Romualda Gołębiowskiego:

  Romuald Gołębiowski - klarnet
  Agnieszka Gołębiowska - flet
  Urszula Januchta - obój
  Katarzyna Piotrowska - fagot
  Zbigniew Monkiewicz - waltornia
Agencja Artystyczna BLUE NOTE
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego